Aloe vera

Naše velmi oblíbená rostlina, známá pro své hojivé, vyživující a zklidňující účinky.

 

Z Aloe se využívají její listy, konkrétně gelovitá dužina uvnitř listů, z níž se dále lisuje šťáva, případně se usuší a namele na prášek, ten ovšem přichází o část blahodárných účinků šťávy.

 

U nás v Ekorožci najdete aloe v péči o vlasy, tělo i obličej.

 

Nejvíce produktů s touto úžasnou super rostlinou pro nás vyrábí italská značka Naturalis. Bio kosmetika vyrobená z čerstvě sklizené bio aloe vera, bylin a za studena lisovaných olejů. Tato značka je ve všech ohledech maximálně soběstačná. Většinu používaných surovin si zaměstnanci sami pěstují na vlastní ekologické farmě. Velký důraz je kladen zejména na to, aby všechny používané rostlinné složky kosmetiky byly v co nejvyšší BIO kvalitě.

 

Produkty jsou vyráběné ručně v malých šaržích z čerstvě sklizených rostlin a plodin na samém jihu Itálie.

Je důležité zmínit, že většina ostatních značek používá ve svých produktech sušené aloe vera, oproti tomu v Naturalis zpracovávají přímo čerstvou dužinu aloe i byliny plné vitálního obsahu. Tak jsou zachovány všechny účinky tohoto pokladu.

 

Aloe funguje jako skvělá první pomoc v případě drobnějších popálenin, ať už při vaření, či při opalování, určitě se hodí mít alespoň jednu takovou rostlinu nebo produkt z ní vyrobený doma. Hodí se také pro ošetření drobnějších poranění, bodnutí hmyzem, na méně závažné kožní infekce, cysty, ekzémy, lupénku, seboroickou dermatitidu, lupy… její gel je vhodný na všechny typy pleti včetně té nejcitlivější.

 

Používáte produkty s aloe vera? Jak tato super rostlina pomohla vám? Napište nám.